Pogotowie energetyczne, a elektryczne?

Za co odpowiada pogotowie energetyczna, do kogo dzwonimy wykręcając numer 991? Zobacz zakres obowiązków jakimi zajmują się te dwie instytucje.

Pogotowie energetyczne Tel. 991

Do zadań pogotowia należą m.in. naprawy ewentualnych ubytków infrastruktury energetycznej, jakie mogą powstać podczas zmian pogodowych. Cała infrastruktura energetyczna znajduje się w rękach pogotowia od słupów energetycznych, linie wysokiego i niskiego napięcia cz stacje transformatorowe.

Praca pogotowia trwa całą dobę przez 365 dni w roku. Pogotowie energetyczne jest wyodrębnioną formacją w strukturach operatora systemu dystrybucyjnego – dystrybutora energii. Możesz za darmo wezwać energetyków, kiedy zobaczysz uszkodzenie linii, uszkodzenia zamknięć lub wejść do obiektów energetycznych, brak prądu, nieprawidłowe działanie urządzeń pomiarowych czy zerwanie plomby, ale to już usługa płatna zgodnie z taryfą energetyczną sprzedawcy.

Pogotowie elektryczne

Nie jest dostępne pod numerem pogotowia 991, chociaż także zajmuje się naprawą infrastruktury energetycznej, to z tą różną, że naprawa infrastruktury odbywa się jedynie w budynkach mieszkalnych i pracowniczych.  Elektryk naprawi kable, które są ulokowane za licznikiem energetycznym. Pogotowie elektryczne może być założone przez osobę fizyczną, jako przedmiot działalności gospodarczej. Oczywiście osoba wykonująca pracę musi spełnić wymogi i okazać się  kwalifikacjami. Za swoje usługi pobiera opłatę.

Dodaj komentarz